piątek, 8 lutego 2019

FUCHA


Robert Biedroń / autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk/'Super Express'

Ludzki Pan z tego Biedronia,Schetyna już dziś powinien zaakceptować
propozycje "premiera" Biedronia bo z każdym dniem mogą maleć
jego szanse nie tylko to stanowisko ale nawet na wejście jego ugrupowania
do Sejmu.To nic,że na dzień dzisiejszy Platforma ma dwukrotnie większe
poparcie."Premier" Biedroń dopiero się rozkręca i do jesieni chce być
nie tylko liderem sondaży ale również zwycięzcą wyborów.
W zasadzie powinienem się cieszyć z tego,że jakby nie było, lewicowy
polityk chce osunąć prawicę od władzy i zakończyć kilkunastoletnią wojnę
post styropianowych ugrupowań.

Martwi mnie jednak styl  i zbytnia pewność siebie Biedronia na drodze
do osiągnięcia celu politycznego.
Wypowiedź Biedronia: "Jestem otwarty na budowanie koalicji z Platformą
Obywatelską, jeśli PO będzie miała szczęście i dostanie się do Sejmu" -
to nic innego jak wypowiedzenie wojny PO i próba zdobycia centro-
lewicowego elektoratu będącego jednym ze skrzydeł PO. Kilka procent
już przeszło na stronę Biedronia,nie sadzę aby jeszcze wielu wyborców
wybrało dość kontrowersyjnego, w niektórych dziedzinach ,Biedronia
zamiast centroprawicowej Platformy.

Od lat śledzę wydarzenia polityczne i na tej podstawie jestem sceptyczny
co do hurra optymizmu "premiera" Biedronia.
Przykład poprzedniej formacji "Ruchu Palikota" w którym Biedroń był
posłem powinien nieco ostudzić zapał tego polityka.
Założony w czerwcu 2011 r. RP,stał się podobnie jak Wiosna 3 siłą polityczną
z poparciem 12,5 %.To wtedy Palikot chciał być,nie premierem,przywódcą
lewicy.Jak skończył ,myślę że Biedroń to doskonale pamięta bo przy okazji
tej klęski uciekł z tonącego okrętu do Słupska.
Przykład najnowszy, .Nowoczesnej z aspiracjami Petru na lidera opozycji
jest doskonale znany czytelnikom.

Kpienie sobie z potencjalnego koalicjanta i z jego szefa Schetyny, proponując
mu tekę wicepremiera i szefa MSWiA to pierwszy poważny błąd polityczny.
Pewność siebie Biedronia,być może podoba się części wyborców,ale zbytnia
pewność na tym etapie jest nieuzasadniona i może przynieść odwrotny,
od zamierzenia, skutek.

Więcej pokory "premierze" Biedroń.

                                                         http://www.liiil.pl/promujnotke15 komentarzy:

 1. Pierwsze zdania postu wywołały złudzenie, jakbyś dał się nabrać Bob na ,,przechwałki'' Biedronia. Ostatni dłuższy akapit nie pozostawia wątpliwości; Starego wróbla na plewy nie nabiorą.
  Oczywiście, że Biedroń cyrkowo szarżuje z premierostwem dla siebie. Oczywistością jest przekąs z jakim odnosi się do Schetyny (2% społecznego zaufania), mówiąc między wierszami, by PO pozbyło się balastu.
  (Ex premierzy z ex preziami jako twarze kampanii wyborczych to też temat na kpiny. Przypominają JarKaczowe; ,,Mohery przyszłością narodu'')
  Biedroń w ten sposób komunikuje wszystkim, którym zależy na dobru kraju i narodu, że jest przeciwny kontynuowaniu pookrągłostołowej polityki styropianowej (dalsze galopujące zadłużanie kraju, zatracanie niepodległości, kontynuacja dewastowania przemysłu). Artykułując punkty programu Wiosny tj.;
  -odpartyjnienie rządów,
  -świeckość państwa,
  -niewykluczanie kogokolwiek itp.,
  wskazuje jedną z dróg zrealizowania marzeń-dążeń Polek i Polaków. Ale nie zgranymi kartami. Tym bardziej zawodzącymi dotychczas metodami.
  (To odpowiedź m.in. na propozycję senator z PO G. Sztark postulującą 9-cio dniowe obchody 40-rocznicy ,,pielgrzymki JP II do tej ziemi''. To odrzucanie jednopatryjności, jednobiegunowości z jedynowładztwem Tuska lub Kaczyńskiego. Także zawoalowane oskarżanie dotychczasowych władców o zaprzaństwo).
  Czyni to w sobie właściwy sposób; koncyliacyjnie i z uśmiechem. Nadawać temu znaczenie arogancji budzącej zgrozę mogą tylko obawiający się postulowanych rozwiązań. Z mającymi odmienne zdanie oraz najmitami potępiającymi wszystko w czambuł, co szkodzi ich oligarchicznym pełnomocnikom. I establishment POPiS-owy.

  Analogie z Ruchem Palikota oraz Nowoczesną Petru sa pouczające. Ale poprzez zmiany personalne, inność klimatu polityczno-gospodarczego, nauki wyniesionej z zaszłości itp. nie mogą być identyczne z działaniami Biedroniowej Wiosny. Są nieporównywalne. Chociażby dlatego, że Biedroń nie pasożytuje na państwowej dotacji ani fundacji Schumana czy Sorosa. Nie jest na służbie banksterów ani ,,obrzydliwie wręcz bogatych'' burżujach.
  No i, nie ulegajmy zmitologizowanym klęskom Palikota I Petru. To klęski ich przywódców, ale nie spraw.
  Ja bym dał placet dla Biedrońek.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Kpienie sobie z potencjalnego koalicjanta i z jego szefa Schetyny, proponując mu tekę wicepremiera i szefa MSWiA to pierwszy poważny błąd polityczny"
  A przepraszam czy Schetyna to święta krowa z której to nawet nie wolno, ale to nie wolno, żartować czy nawet kpić..No a już zaoferować mu tekę wicepremiera czy szefa MSWiA.to obraza.
  Odmówi to odmówi i kij mu na drogę
  I koniecznie ale to koniecznie musi to być przyszły koalicjant ?
  Pokory dla kogo i do kogo? Wystarczy ze PO była i jest pokorna i na kolanach a dymano ją jak należy.Czy wszyscy muszą być pokorni? wg zasady "pokorne ciele dwie krowy ssie" I o to ci biega?

  OdpowiedzUsuń
 3. Biedroń i Gwiazdowski w Sejmie. Byłoby ciekawie. Lub śmiesznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś zbyt emocjonalnie Polacy przeżywają sprawę Wiosny i samego Biedronia. Wróżą z fusów, prorokują; Rośnie nam w u c czy karleje; Odmieni Wiosna Polskę, czy jeszcze bardziej ośmieszy. Przelewają z pustego w próżne.
  Jakby nie wiedzieli, że los kraju nadwiślańskiego coraz mniej zależy od woli jego mieszkańców.
  Nie widać zza ekranów telewizornii i stosu gadzinówek?
  Polska jest statystycznie państwem (jako szabla w ONZ, teren dla baz USA), ale jako kraj tylko punktem na mapie.
  I w tej wypaczonej rzeczywistości dywagować o szansach Biedronia. Jakie to ma znaczenie polegnie czy zwycięży? Żeby w obu przypadkach można było powiedzieć; A, nie mówiłem?
  Nie trzeba wytężać szarych komórek, żeby stwierdzić, iż ktokolwiek wygra najbliższe wybory będzie mógł tylko zarządzać folwarkiem nadwiślańskim. Spętany Konkordatem i 20-letnimi umowami na ,,tani'' gaz z USA ( na razie po 310 $ za miarkę sześcienną), kontrolowany społecznie przez obce wojska a prawnie przez piszący nam prawo Kneset (gdy polskie flagi i orzeł przeszkadzają ,,przyjaciołom'' w Oświęcimiu), z pandemią rusofobii oraz banderofilią kryptonazistowską...
  Nec Hercules contra lues.
  Porządek nad Wisłą determinuje geopolityka uprawiana przez światową oligarchię. I wiatr od Wschodu. Tego dalekiego z półwyspem Synaj.

  Więc, może bez podniecania się wschodami i zachodami słoneczek de domo Wadowice, Żoliborz, Gdańsk, Słupsk. Bez pseudo patriotycznej żyły na czole. Kibicujmy dla samego sportu (wszak wszyscy znamy doskonale sport, mimo otyłości), bo wynik już jest ustalony. Jedni kibicują LZS Platfusom, inni LZS Pisuarom, to ja kibicuję Biedrońkom. Bo Wiosna jest przeciwko czwartoligowym aroganckim patałachom.
  Może zbudują R e a l.
  Żeby wreszcie w tym kraju było realistycznie, po polsku. Bez wojny polsko-polskiej, bez siekiery w łóżku między połowicami; jednej z PO, drugiej z PiS. Bez zaglądania do łóżek...Za to z czerpaniem satysfakcji życia nad Wisłą i popierdywania bigosem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "gdy polskie flagi i orzeł przeszkadzają ,,przyjaciołom'' w Oświęcimiu)"
   Pierdolenie o Szopenie to nie flagi i orzeł "przeszkadzały" ale to co ten imbecyl wykrzykiwał przed największym cmentarzem Europy, gdzie większość która tam została zagazowana to Żydzi.Jak trzeba mieć zorany nienawiścią mózg by tego nie widzieć i tego nie łączyć.Bo nie uchodzi,po katolicku w trakcie takich uroczystości wykrzykiwać to co wykrzykiwali.
   I nie zryj tyle bigosu bo pierdy odbijając się od fotela w mózg ci uderzają i coraz większe bzdury do łba ci przychodzą
   Czekamy az jeszcze napiszesz
   PiS – partia kontrolująca dziś całkowicie wszystkie gałęzie władzy – jest stroną słabszą, zaszczutą, niesprawiedliwie traktowaną i walcząca o przywrócenie elementarnej równowagi w polskiej sferze publicznej.
   Boc przecież oni tych "z orłem i biało czerwoną" hołubią jak tylko mogą.Tacy przyjacielscy

   Usuń
 5. Ponownie łajno hasbaryckie z ,,Pińcowa'' mąci. Pro syjonistyczny kundel na polskim chlebie produkuje swój kryzys tożsamości. Trzeba mieć rozdwojenie jaźni, żeby wszystko, co judeocentryczne uznawać za cnotę a polonofilii przypisywać zło.
  -Likwidacja Izby Pamięci Pierwszego Transportu Polskich Więźniów do KL. Auschwitz...to nacjonalizm polski?
  -Wykluczenie polskiego Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych z obchodów rocznicy wyzwolenia Oświęcimia w 2019r...też wina polskiego szowinizmu? (Bo, rok wcześniej ,,zakłócono jedną flagą'' obchody).
  -Zakłamywaniu przez Izrael historii ,,polskimi obozami śmierci'' (ministrowie tj. Shaket czy Lapid dziesięciokrotnie używają fałszywego terminu)...winien polski nacjonalizm.
  Oskarżycielskie mowy prezydenta Rivlina oraz ambasador Azari, syjonistyczna tendencja przypisywania Polsce połowicznej odpowiedzialności za Holocaust (,,50% ofiar było udziałem Polaków''-dowodzi Schlussel z Grossem, zawłaszczanie Oświęcimia, przy rozgrzeszaniu Niemców (,,jacyś naziści''-bez narodowości, a więc i Polacy)...
  To wszystko wina ,,polskiego nazizmu wyssanego z mlekiem matki''?
  Zaburzenia dysocjacyjne tożsamości zaślepiają na tyle, że nie dostrzega się działań prokuratorskich wobec Rybaka z nacjonalistami? Ani woli pisuarów w ukracaniu mowy nienawiści w tak tragicznym miejscu, jak KL Auschwitz? Że grupka psychicznych nie stanowi całego narodu?
  Oczywiście, że im nie wolno mieć zaburzeń. Ale kundel wyrasowiony może włazić w anus oskarżającym Polskę o połowiczny udział w Holocauście Żydów ludobójcom Palestyńczyków???!!! I pleść, jak przystało na paranoika.
  Do chlewu z tą narracją. Opluwać swoich najbliższych, by zostało w rodzinie. Bo, tu jest jeszcze Polska. Nie Polin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzę ze ty tam panie Rybak manifestowałeś a jakże z "narodową flaga"
   To i ty wykrzykiwałeś
   Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić"
   (http://www.tvn24.pl)
   https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/oswiecim-marsz-narodowcow-w-rocznice-wyzwolenia-kl-auschwitz-na-czele-piotr-rybak,904441.html
   Czy tylko asystowałeś
   "nie dostrzega się działań prokuratorskich wobec Rybaka z nacjonalistami?"
   Kto gdzie i kiedy? Wymień łaskawco !!
   Likwidacja Izby Pamięci nie dotyczy Muzeum w Auschwitz
   Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu zlikwidowała Izbę Pamięci Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich. Rektor PWSZ w Oświęcimiu im. Rotmistrza W. Pileckiego, prof. zw. dr hab. Witold Stankowski proponując spotkanie z przedstawicielami Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich, w piśmie informuje m. innymi „Jednocześnie pragnę poinformować, że ze względu na konieczność rozbudowy biblioteki uczelnianej, od stycznia 2014r. dotychczas użytkowane przez Stowarzyszenie pomieszczenia przeznaczone zostaną w użytkowanie studentów Uczelni korzystających ze zbiorów bibliotecznych i audiowizualnych”
   na wniosek Uczelni ma być przeniesiona z Izby Pamięci na hol przed aulą w budynku Collegium sub Horologio. Rektor zadeklarował, że uczelnia weźmie na siebie koszty związane z techniczną stroną jej organizacji, w tym związane z zabudową, monitoringiem, ubezpieczeniem itp.) i zwrócił się do ChSRO o propozycje merytoryczne odnośnie samej ekspozycji. Mając na uwadze zaproponowany termin połowy lutego br. ChSRO zgodziło się zdemontować wystawę niezwłocznie po podjęciu ww. ustaleń.
   Czyli wies,z ze dzwonili ale w którym kościele już nie To u ciebie norma

   Usuń
  2. Co robili zwyczajni Polacy, kiedy Niemcy bezwzględnie wywozili Żydów na rzeź? Oczywiście niektórzy usiłowali pomagać sąsiadom o innym wyznaniu. Nawet ryzykowali własnym życiem. Znacznie więcej było jednak takich, którzy w Holocauście dostrzegli doskonałą okazję do wzbogacenia się. Nie ulega wątpliwości, że plądrowanie pożydowskiego mienia miało zasięg ogólnopolski, przeszło jak fala przez tereny Generalnego Gubernatorstwa, miało miejsce również w Małopolsce wschodniej – podkreśla Zaremba w „Wielkiej trwodze”. Przykłady można mnożyć.

   AK-owski „Biuletyn Informacyjny” opisywał sytuację w Otwocku, Rembertowie i Miedzeszynie w lecie 1942 roku:
   Warszawiacy rabowali z ruin getta co tylko się dało... Na prowincji było podobnie
   W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.
   Podobnie wyglądała sytuacja w stołecznym getcie. Opisano ją w innym periodyku Polskiego Państwa Podziemnego – „Agencji Prasowej” (numer z 7 października 1942 roku):
   Skoro tylko opustoszały kamienice w warszawskim getto, ruszyły tam, za te upiorne mury – gromady szakali, aby kraść bez pamięci skrwawiony, trupią wonią przesiąknięty dobytek. (…) [W ślad za policjantami] idą szumowiny społeczne, plądrując i kradnąc, co się da. (…) Po ulicach Warszawy włóczą się teraz grupy wyrostków, nawet 12-14-letnich malców, którzy bez żenady handlują zrabowanymi przedmiotami. Szczególnie niepokojący jest fakt, że ogół publiczności nie reaguje na widok tej ohydy (…). Wstyd stwierdzić, że rabunkiem mienia plamią się nie tylko maluczcy, ludzie o niskim poziomie umysłowym, ale także osobniki o znamionach, a w każdym razie z aspiracjami inteligencji (…). O podobnych wypadkach zbiorowego braku czy zaniku uczciwości i poczucia człowieczeństwa donoszą nam z różnych stron kraju.Analogiczne sceny odbywały się w wielu innych miejscowościach, zwłaszcza na prowincji, tam gdzie likwidowano getta. Domy, z których zostali wypędzeni ich żydowscy właściciele, były niemal natychmiast rabowane, niszczone, niekiedy rozbierane na opał przez okoliczną polską ludność.
   Dla "równowagi"
   Kiedy w okolicach Bochni rozbił się samolot z polską załogą (brytyjski Liberator), okoliczni chłopi zbezcześcili ciała i zrabowali wszystko, co tylko się dało. Od zegarków, przez obrączki, po pieniądze, mundury i bieliznę. Narodowość nie miała znaczenia.

   Usuń
 6. 29 grudnia 1942 Rada Pomocy Żydom („Żegota”) wystąpiła do Delegata Rządu na Kraj o wydanie deklaracji w sprawie szmalcownictwa[39]. 18 marca 1943 Kierownictwo Walki Cywilnej podlegające Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie ogłosiło:
  „Każdy Polak, który współdziała z ich morderczą akcją czy to szantażując, czy denuncjując Żydów, czy to wyzyskując ich okrutne położenie lub uczestnicząc w grabieży, popełnia ciężką zbrodnię wobec praw Rzeczypospolitej Polskiej i będzie niezwłocznie ukarany..


  Ostrzeżenie Kierownictwa Walki Cywilnej, że wypadki szantażowania ukrywających się Żydów i pomagającym im Polaków są rejestrowane i będą karane, opublikowała prasa podziemna[39]. Biuletyn Informacyjny Armii Krajowej zamieścił również własny artykuł pt. Hieny, a w kwietniu 1943 kolejne ostrzeżenie pod adresem szantażystów[39]
  W Warszawie szmalcownicy szczególnie uważnie przyglądali się osobom wychodzącym z getta[19]. Icchak Cukierman wspomina, że przy wszystkich przejściach i bramach do getta stały ich dziesiątki[

  OdpowiedzUsuń
 7. Bob.
  Masz na blogu jazdę bez trzymanki szabesgojów, hasbarytów i zwykłych kundli z naturą zaprzańców. Przygotowują a priori grunt pod mającą lada dzień wejść w życie amerykańską (USA) ustawę o całkowitym zakazie krytyki Izraela. Żydów też.
  O b ż y d z a j ą ewentualnych chętnych do szukania źdźbła w oczętach ,,jedynych demokratów'' na Bliskim Wschodzie.
  Jak tak dalej pójdzie przemienią blog w syjonistyczną barykadę walki o Polin przeciwko Polsce. Skoro platfusy chcieli lasami wyciszyć syjonistyczną nagonkę na Polaków a pisiory złotem zdeponowanym w angielskich bankach, to i guano filosemickie nie chciało pozostawać w tyle. Pracują na srebrniki.
  Bob! Toniemy w ekskrementach wydalanych przez Polakożerców!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No popatrz popatrz a ja nie wiedziałem ze juz od 1942 Rada Pomocy Żydom („Żegota”) Delegat Rządu na Kraj Kierownictwo Walki Cywilnej podlegające Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie to banda
   "szabesgojów, hasbarytów i zwykłych kundli z naturą zaprzańców"
   Jak to dobrze jest gdy ktoś zna historie !!

   Usuń
 8. "gdy polskie flagi i orzeł przeszkadzają ,,przyjaciołom'' w Oświęcimiu)"
  Najwyraźniej symbole i rekwizyty ci się pomyliły, bo przecież np 11 listopada w Warszawie to przede wszystkim dzień rac, dymów i transparentów „Biała siła”.A w Oświęcimiu ich zabrakło.Przypadek to czy poginęło w transporcie.Jeno nienawistne pyski dowieźli
  "Przygotowują a priori grunt pod mającą lada dzień wejść w życie amerykańską (USA) ustawę o całkowitym zakazie krytyki Izraela."
  Jak na razie to ty 'sowizdrzale" to robisz wszystkimi możliwymi sposobami Nawet donosząc do autora bloga
  "Masz na blogu jazdę bez trzymanki szabesgojów, hasbarytów i zwykłych kundli z naturą zaprzańców".
  Z ostrzeżeniem
  "Jak tak dalej pójdzie przemienią blog w syjonistyczną barykadę walki"
  Czyli ? Wylazło z szydło z worka. Antysemito

  OdpowiedzUsuń
 9. Znacie tych ,,Anonimowych'' słowotłuków obrzydzających sobie samym Polskę i Polaków? Nie? To przybliżę Wam ich nieco.
  Są odrażający. Brakuje im już odrazy wobec tego, co jest fałszywe. Nie znajdują w sobie odrobiny przyzwoitości interpretując historię w duchu judeocentryzmu i filosemityzmu.
  Zahipnozowani kabalistycznie. Paru z genem tułaczego cierpiętnictwa. A głód otwiera gęby pozostałym.
  Ich mózgi obrzezano robiąc miejsce dla programów tj. Industry Holocaust, MAHAL czy stworzony przez GIYUS program manipulowania opiniami internautów.
  Wyróżniających się żarliwością neofitów uformowano w talmudyczny Ku-Klux-Klan.
  Cierpią na słowotok monotematyczny. Na argumenty reagują słowotłukiem; antysemityzm. Na dowody chowaniem się za Holocaustem.
  Industry Holocaust jest dla nich nowym wyznaniem. Najwyższym czczonym bogiem; bożek Mammon.
  Kierują się wytycznymi ADL. A dyfamacją jest wszystko, co godzi w idee syjonizmu opartego na czystości krwi.
  Są najemnymi plwaczami obrzydzającymi Polskę światu. Najpopularniejszym chwytem są ,,polish death camp'' na zewnątrz i pedagogika wstydu dla nadwiślańskich tubylców.
  Za plecami mają potężnego protektora...chodzącego na smyczy finansowych oligarchów. Wybrańców ,,narodu wybranego''...

  Aż mnie dopadła odraza na fakt nobilitowania poświęceniem im czasu.
  Goncie się zaprzańcy!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bob. Po przeczytaniu drugi raz Twojego wpisu coś sobie uświadomiłem.
  Biedroń proponuje Shrekowi z PO vicka albo tekę MSWiA. A jeśli byłaby to poważna propozycja, nie przekąs?
  To ja się pytam; Za jakie grzechy miałby Biedroń karać nas Grzechem? I tracić elektorat takimi posunięciami.
  Przecież ta małpa już miała brzytwę. Efekty? Na miarę tępego Shreka. Areszt wydobywczy (akcja ,,Widelec''), nadużycia w MSWiA (umowy bez przetargów) i blady strach na hasło ,,Idę po was''.
  Sam Tusk był ludzkie panisko i oszczędził naród usuwając ,,żula'' z rządu. A Biedroń chce reanimować?
  Tfu, na psa urok. To gostek pasujący do aparatu wykonawczego ,,dobrej zmiany''. W UB czasów stalinowskich też by pasował. Ale, żeby do W i o s n y?
  Niechże Biedroń nawet żartem nie roztacza takich apokaliptycznych wizji. Naród mocno wierzący, może ulec sugestii. A wówczas dramaty z seryjnym samobójcą w narodzie nieuniknione.
  Może by tak wszystko uszeregować wg. gatunku. Sprawy homo wśród ludzi, ogrów wśród zwierząt. Nie mieszać homo z ogrami, bo wyjdzie ...zoofilia.
  Ja się jeszcze nad tym ,,Biedroniu'' zastanowię.

  OdpowiedzUsuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.