wtorek, 23 czerwca 2026

POWRÓT ORŁA


Zełenski i jeszcze kilku, bądź kilkunastu zwolenników banderyzmu zrezygnowało z polskich  odznaczeń. Sposób w jaki Zełeński odesłał odznaczenie dobitnie świadczy o jego kulturze osobistej oraz braku szacunku dla społeczeństwa polskiego. Jaka była reakcja polskiego rządu? Jak zwykle ,żadna, bo Ukraina broni  Polski.W tej sprawie wypowiedział się były zastępca Szefa Sztabu Generalnego, gen.Komornicki."Popatrzmy na Ukrainę z punktu widzenia nie tylko tego.że oni walczą za nas,bo walczą za siebie,natomiast my na tym korzystamy".Korzystają również Ukraińcy wspierani  miilitarnie, logistycznie, finansowo i humanitarnie przez polskie rządy i społeczeństwo.

Ostatnio Zelenski ujawnił,że podczas spotkania z Nawrockim otrzymał w prezencie książkę o Wołyniu.Pewnie jej nie przeczytał nadając jednej z jednostek nazwę "bohaterowie UPA". Prezydent podjał decyzję o odebraniu odznaczenia którą popiera aż 74 procent komentarzy w sieci. Mimo wcześniejszych wypowiedzi premiera o tym ,że cytuję :"Tu nic napewno się nie zmieni i niech nikt nie próbuje podzielić rządu,prezydenta,kogokolwiek jeśli chodzi o naszą ocenę tego co zdarzyło się ostatnio w Kijowie.Z całą pewnością,i to jest też moja intencja,będziemy wspólnie z prezydentem i wszystkimi takimi powaznymi siłami politycznymi w Polsce pielęgnowali jedność polską,jeśli chodzi o kwestię rosyjską i kwestię ukraińską".Aby za kilkanaście dni napisać:" Brnięcie w konflikt polityków w Polsce i w Ukrainie to strategiczny błąd,na którym straca obie strony: biznesowo, geopolitycznie i reputacyjnie"./.../

Należy zadać pytanie, kto prowadzi politykę zagraniczną, prezydent czy rząd.Co zrobiło MSZ w tej kwestii aby zażegnać ten spór ? Czy minister Sikorski w swej doskonałości przemyślał tą sytuację i zastanowił się nad tym,że może te wydarzenia mają inny kontekst  a nie pretekst dotyczący odebrania orderu. Widząc słabnącą pozycję Polski na arenie międzynarodowej Ukraińcy  próbują przejąć inicjatywę polityczną i strategiczną na wschodniej flance Europy.

Po wybuchu konfliktu byliśmy europejskim liderem w kwestiach dotyczacych Ukrainy.A później było i jest coraz gorzej.Incydent w pociągu do Kijowa,podróż polskiego premiera w innym wagonie.Nieobecność na spotkaniu grupy E-3 w Londynie.Wyraźna próba wyeliminowania Polski z ewentualnych negocjacji pokojowych. To co dotąd wydawało się bezsporne jak udział Polski we wszystkich negocjacjach dotyczących Ukrainy dzisiaj nie jest pewne.Szef MSZ -  "domagamy się miejsca przy stole negocjacyjnym". Krytykuje również   format rozmów oparty wyłącznie na państwach zachodnich.

Głos w tej sprawie zabrał również najwybitniejszy premier w historii Polski.  https://www.facebook.com/watch/?v=999419566144560


Chciałbym mu wierzyć ale nie mogę.W pięknym stylu zarówno Ukraina jak i zachodni "przyjaciele" dzięki uległości rządu wyeliminowali Polskę z polityki europejskiej dotyczącej Ukrainy i nie tylko.I nie szukajcie pretekstu na to, że decyzja Nawrockiego pozbawiła nas możliwości uczestniczenia w odbudowie Ukrainy. Kolejny raz Tusk i Sikorski zostali ograni.


 

niedziela, 21 czerwca 2026

MON-WICEMINISTER


   

                                                   "Piorun " dalekiego zasięgu

 

Rząd  według Sikorskiego "najlepszego premiera w historii Polski" liczy około 100 osób. Słuchając,ogladając i czytając wypowiedzi członków rządu,można  wyciągnąc wniosek,że przynajmniej połowa członków rządu,począwszy od ministrów nie ma kompetencji do zarządzania i pracy w ministerstwach.Bezprogramowa koalicja ma większość sejmową pozwalającą sprawować władzę ale nie ma wykwalifikowanych kadr aby tworzyć lepsze,prostsze i korzystniejsze dla społeczeństwa akty prawne czego dowodem są liczne weta prezydenta.

Na wniosek fatalnego szefa MON premier powołuje kolejną osobę której znajomość zagadnień związanych z obronnością jest nikła a jej wiarygodność na starcie- zerowa.Wiceministrem obrony narodowej została pani M.Sobkowiak-Czarnecka. Oto jej wiedza na temat przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych "Piorun".  https://www.facebook.com/reel/984330747386299

Panią minister wyróżnia nie tylko brak podstawowowej wiedzy na temat zestawu  "Piorun"ale również,kłamliwa narracja dotycząca funduszy z SAFE i związana z tym kredytem spłacanym przez Polaków pomoc dla Ukrainy. https://www.facebook.com/reel/1562823198701268

Nowa wiceminister będzie odpowiadać za uzbrojenie polskiej armii.Na uzbrojeniu, jak wskazują jej wypowiedzi zna się,być może lepiej niż jej szef ale jak będzie wyglądała "modedrnizacja armii"  za którą ma odpowiadać to strach pomyśleć. Awans w pełni zasłużony.Gratulacje! Czekam na wyniki sprzedaży  rakiet o dalekim zasięgu do uderzeń zwanych "Piorun".

 

   22.06.2026                21:23


Od początku855888
Dziś2217
Wczoraj1390
Bieżący miesiąc24221


piątek, 19 czerwca 2026

AFERA KO? JAK AFERA ?


Co za kłamcy,wstrętni ludzie którzy próbują łaczyć tą aferę z Koalicja Obywatelską.Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów -Jan Grabiec oswiadczył: "Ta afera nie ma żadnego związku z Koalicją Obywatelską".Jak można nie wierzyć  oświadczeniu szefa KPRM. To skandal!Lekarz który wywołałtą aferę nie jest już członkiem KO,złożył rezygnację, Lepiej by to brzmiało gdyby został wyrzucony za przekręty.Nie jest również radnym z wybranym z KO. Wyrzucono go z pracy i z pamięci partyjnych "przyjaciół".Nie ma ,i jak twierdzą niektórzy uśmiechnięci, i nie było nigdy saloniku VIP w którym mogli oczekiwać skacowani  i chorowici prominenci KO. Wszystko zniknęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki posłanki Leszczyny.

Przypominam wystąpienie premiera z kwietnia bierzącego roku w ltórym przestrzegał przed magikami i złodziejami nie wiedzac,że kilka tygodni później będą to jego partyjni podwładni;  https://www.facebook.com/watch/?v=1035232652357423

Kolejno wszystkie kłamstwa wierchuszki KO w tym wiceszefa tej partii i prezydenta Warszawy mijają się z prawdą i dowodami w tej sprawie."Moja reakcja była szybka i konkretna,po pojawieniu się informacji o możliwych nieprawidłościach natychmiast zleciłem audyt w Szpitalu Południowym i wszystkich miejskich SOR-ach"- zapewnił w dn.19 czerwca 2026 r R,Trzaskowski.Jeżeli potwierdzą się informacje i zostaną przedstawione w tej kwsstii dowody to prezydent będzie miał kłopoty   https://www.tiktok.com/@oficjalnezero/video/7653093730672512278

Jeszcze jedna informacja odnośnie saloniku VIP.   https://www.facebook.com/reel/1228782862579528

Mam nadzieję,że dostarczyłem czytelnikom kilka informacji któych być może nie znali. Afery KO nie było.

Gdyby jednak podobne wydarzenia miały  miejsce a bohaterem był polityk opozycji, szczególnie PiS,to przypyszczam,że Prokuratura z urzędu wszczęłaby śledztwo a podejrzany z zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej na jej wniosek, przyklepany przez Sąd siedziałby w areszcie.

 

20.06.2026                 21:05

 

Od początku851804
Dziś1352
Wczoraj146
Bieżący miesiąc20137