niedziela, 28 czerwca 2026

KONTRAKTY



RMF 24 informuje:

"Setki kontraktów,rekordowa liczba światowych liderów i biznesu,który jest mega zadowolony -tak wyglądała Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy.Wydarzenie, które według Pawła Kowala,pełnomocnika rząduj ds.odbudowy Ukrainy "było dwa razy większe niż Dawos" przyciągnęło połowę ukraińskiej Rady Ministrów i stało się największym polityczno-biznesowym spotkaniem tego roku Europie" .Niewątpliwy sukces organizatorów w tym prezydenta Zełenskiego który "olał" uczestników tego "największego "spotkania polityczno-biznesowego".

Kto tam przyjechał a kto nie przyjechał nie jest sprawą najważniejszą. Istotne są działania biznesowe,szczególnie dotyczące naszych przedsiębiorstw które podobno mają zarabiać miliardy euro a ich działalność wpłynie na wzrost PKB a zapłacone podatki zmniejzą tzw. "dziurę budżetową".Po tych bajkach o Dawos i o obecności znanych europejskich polityków interesują mnie konkretne efekty finansowe dla Polski, związane z podpisaniem z Ukrainą dwustronnych umów.Tym nie chwali się polski rząd ani jego pełnomocnik -Kowal.Ile konkretnie podpisano umów nie wie nawet ukraiński  minister gospodarki, środowiska i rolnictwa który poinformował o podpisaniu a Polską około 15 umów na podobno ponad 160 umów podpisanych łącznie. Absolutnie nie interesują mnie podpisane "listy intencyjne" bo one są tyle warte co papier na którym zostały spisane.

Nie zaproszony banderowiec mer Lwowa A.Sadowy zorganizował w Gdańsku własne wydarzenie "Dzień Odporności Lwowa".Gdzie były nasze władze, służby pozwalające obcokrajowcowi na terenie Polski organizować tego typu wydarzenia.Sadowy poinformował o pozyskaniu 2,5 mln euro i podpisaniu 6 umów z podmiotami z Litwy,Niemiec,Czech,Szwecji oraz Francji.Polaków olal.Dodatkowo opie**olił Sikorskiego i wyjechał do Niemiec.Tak jesteśmy traktowani w Polsce przez banderowców.

https://www.facebook.com/reel/845468925030616 


 Rozumiecie to już "zakute łby", wyborcy koalicji  i ukrainofile czy dopiero zrozumiecie to wtedy gdy będzie za póżno.






piątek, 26 czerwca 2026

OD LIDERA DO AUTSAJDERA cz.2

                

Po publikacji pierwszej części tej notki, dziennikarze niemieckiej gazety "Der Spiegel" stwierdzili że" Fredrich Merz uważa,że z Rosjanami, Ukraińcami i USA lepiej rozmawiać bez Polski i Włoch.Zdaniem kanclerza warunki przyszłego pokoju powinny w imieniu Europy negocjować Niemcy,Francja i Wielka Brytania, bo udział pozostałych dwóch państw formatu E5 "mógłby wszystko skomplikować". W związku z tą informacją muszę wrócić do sprawy przesadzenia premiera Tuska do innego wagonu w podróży do Kijowa. Gdyby wtedy premier Tusk ,znajacy język niemiecki odpowiedział  kanclerzowi- leck mich am Arsch- i zrezygnował z podróży być może teraz nie byłby w ten sposób traktowany.

Wracam do kwestii stosunków z naszymi  ukraińskimi "przyjaciółmi".Ukraińcy mając doskonałe rozeznanie na temat różnicy poglądów na temat Ukrainy dzielących premiera i prezydenta postanowili ostro zagrać.Zełeński nadał jednostce wojskowej miano" Bohaterów UPA". Była to ryzykowna zagrywka i w pewnym sensie sprawdzian jak daleko mogą się posunąć bez sprzeciwu rządu.Była to również szansa dla premiera której niestety nie wykorzystał.Co prawda mówił o jedności w działaniu z prezydentem,  ale niestety z nieznanych przyczyn z tych górnolotnych deklaracji się wycofał.Gdyby się postawił i trzymał kurs propolski,zagroził Zełenskiemu wycofaniem politycznego poparcia i militarnego wsparcia wtedy sytuacja mogłaby się zmienić na jego korzyść. Skoro skulił uszy i kolejny raz dał się wykiwać i to komu-komikowi i tancerzowi https://www.tiktok.com/@president.zexylensky/video/7519592790850800918

Tusk ,wielokrotny premier Polski, 30 lat w polityce, "król Europy" itd. został wykiwany przez amatora Zełeńskiego. Wcale nie żałuję Tuska jako osoby prywatnej.Problem jest inny, jako premier polskiego rządu swoją uległością wobec Zachodu a obecnie wobec Ukrainy szkodzi Polsce, zarówno politycznie jak i gospodarczo.

Lwów pozyskał 2,5 mln euro wsparcia i podpisał sześć porozumień z zagranicznymi partnerami podczas wydarzenia poprzedzajacego konferencję dotycząca odbudowy Ukrainy.Wśród nowych partnerów znalazły się firmy i instyrucje z pięciu państw,ale nie z Polski! Kijów finalizuje kolejne porozumienia dotyczące odbudowy infrastruktury energetycznej za ponad 1 miliard euro. Partnerzy: m.in. Stany Zjednoczone,Holandia ,Wielka Brytania.

 "Mamy to"! PGE,Orlen i Tauron - podpisały list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy.

 Szef Ministerstwa Aktywów Państwowych W,Balczun:"Nie wyobrażam sobie,żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie".Wyobraźnia a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.

https://www.instagram.com/reel/DPtrbhyDRPy/      Polska to szpak czy bocian?



27.06.2026                  20:50

Od początku866117
Dziś1614
Wczoraj979
Bieżący miesiąc34450

czwartek, 25 czerwca 2026

OD LIDERA DO AUTSAJDERA




Po objęciu władzy koalicja z premierem Tuskiem na czele w spadku po PiS otrzymała komfortową sytuację.Polska była europejskim liderem w relacjach polsko -ukraińskich i promotorem Ukrainy w kwestii jej wejścia do Unii Europejskiej.Niestety z biegiem czasu ta sytuacja ulegała zmianie na niekorzyść Polski.Zachodni partnerzy,wykorzystywali i czynią to nadal, słabość w polityce zagranicznej prowadzonej przez szefa MSZ -Sikorskiego i premiera którego nikt miał nie ograć.

Czytelnicy zapewne pamiętają wyprawę do Kijowa i podróż polskiego premiera w osobnym wagonie.Kto jak kto ale Tusk, działający 30 lat w polityce polskiej i europejskiej,zaprawiony w rozgrywkach politycznych powinien dostrzec następujące zmiany w polityce swoich zachodnich "przyjaciół".Niestety nie doszczegł kolejne efekty to brak udziału w rozmowach E3.Reakcja premiera " nic o nas bez nas" świadczy o tym,że zaczął sobie zdawać sprawę z tego ,że jest ogrywany.Obudził sie również Sikorski który domaga się miejsca przy stole negocjacyjnym i to od kogo? Od Merza który nie ma żadnego dorobku politycznego ale został kanclerzem.Od Macrona który kończy swą prezydenturę a od ponad roku nie potrafi stworzyć rządu.Czy wreszcie od Starmera który złożył rezygnację z urzędu.Niezależnie czy się lubi, czy nie lubi Tuska kiwają go słabsi od  niego politycy.Dlaczego? Bo na to pozwala i nie prowadzi własnej niezależnej od zachodu propolskiej polityki.Było o premierze, wicepremierze i ministrze SZ kolej na innych polityków.

Co ciekawe wszystkie afery i błędy nie są ujawniane przez polityków ale przez dziennikarzy. Ministrowie wszystkich służb,Kierwiński i Siemioniak, mam nadzieję czytają Rzeczpospolitą  która przedstawia pogląd rozmówców na temat działania naszych służb." Nasi rozmówcy dodają,że najbardziej aktywne w Polsce są służby ukrainskie.One starają sie rozpracowywać środowiska białoruskie i rosyjskie,ale też prowadzą werbunek wśród Ukraińców,którzy przyjechali do Polski. " Są namawiani do przekazywania wrażliwych danych.Mówiąc wprost: do wynoszenia informacji z polskich firm lub urzedów,w których są zatrudnieni" mówi oficer C."

Z kilku niezależnych źródeł dowiadujemy się (Rzeczpospolita), że polskie prokuratury prowadzą śledztwa na temat szpiegostwa na rzecz państwa ukraińskiego."Akty oskarżenia sa ujtajniane przez prokuraturę,bo jakby nie mówić,to są nasi sojusznicy" słyszymy.

                                                           CDN

 

25.06.2026       21:52

 

Od początku863364
Dziś1075
Wczoraj2603
Bieżący miesiąc31697