Po publikacji pierwszej części tej notki, dziennikarze niemieckiej gazety "Der Spiegel" stwierdzili że" Fredrich Merz uważa,że z Rosjanami, Ukraińcami i USA lepiej rozmawiać bez Polski i Włoch.Zdaniem kanclerza warunki przyszłego pokoju powinny w imieniu Europy negocjować Niemcy,Francja i Wielka Brytania, bo udział pozostałych dwóch państw formatu E5 "mógłby wszystko skomplikować". W związku z tą informacją muszę wrócić do sprawy przesadzenia premiera Tuska do innego wagonu w podróży do Kijowa. Gdyby wtedy premier Tusk ,znajacy język niemiecki odpowiedział kanclerzowi- leck mich am Arsch- i zrezygnował z podróży być może teraz nie byłby w ten sposób traktowany.
Wracam do kwestii stosunków z naszymi ukraińskimi "przyjaciółmi".Ukraińcy mając doskonałe rozeznanie na temat różnicy poglądów na temat Ukrainy dzielących premiera i prezydenta postanowili ostro zagrać.Zełeński nadał jednostce wojskowej miano" Bohaterów UPA". Była to ryzykowna zagrywka i w pewnym sensie sprawdzian jak daleko mogą się posunąć bez sprzeciwu rządu.Była to również szansa dla premiera której niestety nie wykorzystał.Co prawda mówił o jedności w działaniu z prezydentem, ale niestety z nieznanych przyczyn z tych górnolotnych deklaracji się wycofał.Gdyby się postawił i trzymał kurs propolski,zagroził Zełenskiemu wycofaniem politycznego poparcia i militarnego wsparcia wtedy sytuacja mogłaby się zmienić na jego korzyść. Skoro skulił uszy i kolejny raz dał się wykiwać i to komu-komikowi i tancerzowi https://www.tiktok.com/@president.zexylensky/video/7519592790850800918
Tusk ,wielokrotny premier Polski, 30 lat w polityce, "król Europy" itd. został wykiwany przez amatora Zełeńskiego. Wcale nie żałuję Tuska jako osoby prywatnej.Problem jest inny, jako premier polskiego rządu swoją uległością wobec Zachodu a obecnie wobec Ukrainy szkodzi Polsce, zarówno politycznie jak i gospodarczo.
Lwów pozyskał 2,5 mln euro wsparcia i podpisał sześć porozumień z zagranicznymi partnerami podczas wydarzenia poprzedzajacego konferencję dotycząca odbudowy Ukrainy.Wśród nowych partnerów znalazły się firmy i instyrucje z pięciu państw,ale nie z Polski! Kijów finalizuje kolejne porozumienia dotyczące odbudowy infrastruktury energetycznej za ponad 1 miliard euro. Partnerzy: m.in. Stany Zjednoczone,Holandia ,Wielka Brytania.
"Mamy to"! PGE,Orlen i Tauron - podpisały list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy.
Szef Ministerstwa Aktywów Państwowych W,Balczun:"Nie wyobrażam sobie,żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie".Wyobraźnia a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.
https://www.instagram.com/reel/DPtrbhyDRPy/ Polska to szpak czy bocian?