środa, 22 maja 2024

DRUGIE DNO

 Dużym zaskoczeniem, dla obserwatorów polskiej sceny politycznej, była lista wyborcza do Parlamentu Europejskiego zgłoszona przez Platformę Obywatelską.Wśród kandydatów, ministrrów, nieoczekiwanie pojawił się szef MSWiA Maciej Kierwiński. Kilka dni wcześniej premier Tusk bronił ministra przed wotum nieufności i chwalił jego osiągnięcia.

https://www.youtube.com/watch?v=gkOBbHIAPP8 

Co takiego zrobił  minister Kierwiński, że jego przełożony skazuje go na brukselską banicję. Nie sadzę aby na tą decyzję wpływ miało nieudane wystapienie z powodu "nagłośnienia" a więc co?  W Newsweek'u czytam: - "Tylko skrajnie naiwni mogą gadać,że Kiderwiński sam sobie tę Brukselę wymyślił.Ileż mozna trzymać gości, którym się wydaje,że Donald im coś zawdzięcza? Jak na Tuska, to i tak długo trwało" -mówi polityk PO. Obserwując od długiego czasu karierę Tuska to stwierdzenie uważam za trafne. Dla przypomnienia, musimy wrócić do poczatków PO i kolejnych eliminacji polityków którzy być może myśleli podobnie jak Kierwiński. Oto zapewne nie cała lista tych polityków. Olechowski, Płażyński, Piskorski, Rokita , Schetyna który najpierw eliminoweał swoich kolegów z wielkiej  polityki a następnie został wyeliminowany przez Tuska. Obecnie jest niewieleznaczącym członkiem "izby dumania".

Podobnie jak wyeliminowani poprzednicy, M.Kierwiński był "szychą" w PO. Sekretarz Generalny PO, szef warszawskich struktur partyjnych to wielka władza. Niestety tylko chwilowa. "Według informatora "Wprost" , premier nie tylko uważał,że pozycja Kierwińskiego za bartdzo urosła w partii, ale również, że nie radzi sobie na funkcji szeba MSWiA". Broniąc osobiście w Sejmie Kierwińskiego, Tusk nie poraz  pierwszy okazał się hipokrytą. Mógł to zrobić ktoś inny. Minister dostał propozycję nie do odrzucenia.Niektórzy twierdzą że,został zmuszony do kandydowania.

Bez żalu,żegnam  M.Kierwińskiego ale współczuję mu , tak po ludzku, tego upadku i czekam na następny ruch "eliminatora".


                                                      https://www.liiil.pl/promujnotke

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.